Викрутки

Викрутка – це ручний інструмент, який є металевим стрижнем з робочим профілем і дерев'яною та пластиковою рукояттю, і використовується для роботи з будь-якими типами кріпильних елементів (саморізів, гвинтів, шурупів). Вони використовуються в побуті та професійній діяльності різних фахівців, зокрема, автомеханіків та автослюсарів.
Для чого потрібна викрутка на СТО?
За допомогою викрутки виконують роботу з викручування/закручування кріпильних елементів. За рахунок фізичного зусилля створюється момент, що крутить. Його сила прямо пропорційна силі користувача та розміру рукояті, це враховується під час виготовлення інструменту різного розміру та діаметра робочого профілю.
Якими бувають викрутки?
Викрутки класифікують формою шлица і виділяють такі основні типи:
- пряма, чи шлицевая – найпростіша модель із прямим наконечником, використовується майже всіх типах робіт на автосервисе;
- хрестова – з хрестоподібним шліцом, для роботи з гайками та шурупами з таким же типом різьблення на наконечнику;
- поздрайв - це модифікація хрестової моделі, її шліц формою схожий на сніжинку;
- шестигранна - з шестикутним шліцем, така конструкція дозволяє створювати великий крутний момент;
- torx – шліцевий елемент нагадує зірку, дозволяє працювати з великим крутним моментом і забезпечує відмінний дотик робочого профілю та металовиробу.
Крім класифікації формою шлица, існують інші модифікації. Вони відрізняються функціональним призначенням чи принципом дії. Необхідно окремо виділити такі види:
- реверсивна – моделі з храповими механізмами (тріскотками), що дозволяє крутити кріплення в будь-який бік без перехоплення рукояті;
-діелектрична – їхня металева частина покривається спеціальними покриттями, що не проводять струм. Призначені для роботи з кріпленнями під напругою;
- динамометрична – інструмент з динамометром, що дозволяє контролювати зусилля крутного моменту.
До цієї категорії також належать битоутримувачі. Це модель, яку можна встановлювати змінні насадки з різними наконечниками – залежно від цього, яка форма і розмір шлица необхідна виконання конкретної задачи.
Як вибрати викрутку?
При виборі викрутки звертайте увагу на такі робочі параметри ручного інструменту:
- форма шліцю;
- розмір (діаметр) робочого профілю;
- матеріал виготовлення металевого стрижня;
- матеріал виготовлення, форма та ергономічність основи;
– наявність додаткових характеристик (храпового механізму, динамометра, діелектричного покриття).
Серед надійних виробників в Україні можна відзначити компанії FORCE, GROSS, JTC, King Tony, MATRIX, MATRIX PROFESSIONAL, Quatros, SATRA, SPARTA, TOPTUL, YATO, СІБРТЕХ.
Викрутка: ціна в Україні
Вартість викрутки залежить від її типу (динамометричний інструмент коштуватиме дорожче, ніж звичайна хрестова), виробника, матеріалу виготовлення та якості. Вигідніше купити набір викруток, це буде дешевше, ніж поштучно збирати свій комплект (варто розуміти, що одного пристрою на всі випадки життя все одно буде недостатньо). Також на вартість впливає цінова політика магазину. Хочете заощадити – звертайтесь до інтернет-гіпермаркету «Форс-Авто».
Де купити викрутку?
Вигідно купити викрутку в інтернет-магазині Force-Auto (Київ, Україна). Магазин здійснює купівлю-продаж професійного автоінструменту від провідних світових брендів. Тут величезний асортимент, низькі ціни та швидка доставка по Україні.