Розвідні ключі

Ключі розвідні
Ключ розвідний - це універсальний та багатофункціональний інструмент, який здатний замінити собою більшість інших типів гайкових ключів. Він буде потрібний при побутовому ремонті, роботі з вузлами автомобілів, у сантехнічних роботах.
Розвідний ключ: конструкція та основні характеристики
Зовні розвідні ключі нагадують звичайний ріжковий ключ, однак розмір зіва в ньому можна регулювати. Конструктивно він складається з наступних елементів:
- рукояті, яка виконує роль корпусу;
- нерухомої губи, яка є продовження рукояті;
- рухомий губи, яка забезпечує можливість регулювати розмір зіва;
- черв'як - гвинт, за допомогою якого здійснюється регулювання розміру зіва.
Якісний розвідний ключ повинен бути виготовлений із призначеного для цього матеріалу. Зазвичай це високовуглецева інструментальна сталь або сплав ванадію та хрому. Зверху їх зазвичай обробляють хромованим, нікелевим або фосфатованим напиленням, що надає інструменти антикорозійні властивості та підвищують їх зносостійкість.
Розрізняються розміри розлучних ключів. Розмір залежить від діаметра зіва і буває:
- КР 19 - для роботи з кріпленнями діаметром менше 19 міліметрів;
- КР 30 - для роботи з кріпленнями діаметром менше 30 міліметрів;
- КР 46 - для роботи з кріпленнями діаметром менше 46 міліметрів.
Вага ключа залежить від його розміру. Наприклад, розвідний ключ на 30 міліметрів має рукояттю 250 міліметрів за стандартом і важить 500 грам.
Види розлучних ключ
Найпоширеніші види розлучних ключів:
- класичний – регулювання здійснюється шнековим механізмом, його губи плоскі та гладкі, тому можна працювати зі з'єднаннями із плоскими гранями. Їм можна відкручувати гайки, монтувати сантехнічні з'єднання;
- щипцевий - досить рідкісний варіант. Його називають іноді автоматичним, оскільки дозволяє швидко відкручувати гайки на відкритих поверхнях. Дозволяє працювати з великими за розміром гайками. Серед недоліків – ненадійність зіва, при частому використанні швидко ламається;
- газовий ключ дозволяє працювати з кріпильними елементами з гранованим різьбленням і з круглими капелюшками. Він створювався спочатку для роботи з трубами, його губки мають рифлену поверхню, за рахунок чого вгризаються в гладку поверхню.
Бажано мати різні види розвідних ключів, щоб можна було працювати з різними видами кріплень та конструкцій.
Ключ розвідний: як вибрати
Найголовніше у розвідному ключі – сплав, з якого він виготовлений. Маркування сталі обов'язково позначається на рукояті інструменту (якщо її немає, це може бути свідченням підробки інструментів, її низької якості). Якщо міцність матеріалу недостатня, поверхня губок прогнеться при найменшому докладеному зусиллі.
Дуже важлива надійна фіксація губок – якщо вони злетять під час роботи, можна навіть отримати травму.
Розлучний ключ повинен підходити за розміром до кріплень, з якими ви працюватимете.
Найпростіші розвідні ключі мають просту металеву рукоять, але є варіанти з прогумованою рукояттю – вона зручніша, забезпечує менше ковзання. Гумова рукоятка дозволяє працювати з вузлами, що знаходяться під невеликою електричною напругою (до 1 В).
Також потрібно звертати увагу на виробника – продукція відомих брендів вже гарантовано свідчить про високу якість.
Ключ розвідний: купити в Україні за найкращими цінами
Купити ключ розвідний в інтернет-магазині «Форс-Авто» за демократичними цінами, з гарантією якості та швидкою доставкою.
Ціна: 2 485 грн.
Ціна: 156 грн. Ціна: 96 грн.
Ціна: 147 грн. Ціна: 112 грн.
Ціна: 167 грн. Ціна: 123 грн.