Стробоскопи

Стробоскоп – це електронний світлотехнічний пристрій, за допомогою якого по мітку на валу мотора та спеціальної шкали визначають кут випередження запалення (далі – УОЗ). Його основне завдання – коректне встановлення моменту запалювання. Зазвичай для регулювання цього параметра автомобілісти звертаються до автосервісів, але можна провести його самостійно. Але за умови, що є спеціальний пристрій для цього – стробоскопи.
Навіщо використовуються стробоскопи?
Найчастіше цей прилад випускається у формі пістолета. З його допомогою заміряють стартовий момент запалювання, перевіряють роботу центрального та відцентрового регуляторів, виявляють у них несправності.
Принцип дії цього пристрою ґрунтується на стробоскопічному ефекті. Коли предмет рухається в просторі, позбавленому світла, і висвітлюється яскравим спалахом, він показується застиглим при спалаху. Наприклад, якщо колесо та стробоскоп рухаються з однаковою частотою, колесо здається нерухомим. Щоб провести виміри моменту запалювання, достатньо запустити двигун на холостому ходу. До цього потрібно розставити мітки – на них двигун висвітлюватиметься стробоскопічними спалахами.
Першу мітку ставлять на колінвалі, шківі чи маховику, другу – на корпус двигуна. Стробоскопічні спалахи будуть запалюватися одночасно з моментом утворення іскри в запальних свічках циліндра. Важливо, щоб у моменти спалаху були добре видно обидві мітки. В ідеалі вони розміщуються навпроти одна до одної, це забезпечує необхідний кут випередження запалення та оптимальну роботу. При зміщенні однієї з міток проводиться регулювання доти, доки вони не стануть в єдину площину.
Спалах спалахує лампою, яка є основою цього приладу. Їхня частота повинна збігатися зі швидкістю руху колінчастого валу.
Як вибрати стробоскоп автомобільний?
При покупці пристрою необхідно визначитися з технічними характеристиками, які забезпечать максимальний комфорт у використанні приладу та його функціональне призначення у вашій автомайстерні. Головні критерії вибору – це:
-тип харчування. Прилад може оснащуватись вбудованим акумулятором або підключатися безпосередньо до автомобіля;
- особливості та робочі параметри стробоскопічної лампи;
- мінімальна частота спалахів. Цей параметр дорівнює частоті обертання коленвала. Рекомендовано вибирати прилади із показником 50 Гц;
- робочий ресурс – скільки пристрій може працювати коректно. Зазвичай, це близько 10 хвилин, після чого точність порушується. Важливо встигнути зробити всі виміри цей час;
- матеріал виготовлення корпусу – оптимально це має бути ударостійкий пластик, якому не страшні падіння та механічні удари;
- Ергономічність конструкції. Прилад має бути зручним, добре лягати в руку;
- клас пристрою – професійний чи напівпрофесійний;
– ціна стробоскопа. Вона залежить від робочих параметрів інструменту та його виробника.
Серед виробників стробоскопів варто відзначити JTC, Quatros, TRISCO, YATO. Їхня продукція відповідає найвищим стандартам якості та рекомендована професіоналами.
Купити стробоскоп у Києві: пропозицію, від якої ви не зможете відмовитись
Купити стробоскопи від провідних торгових марок недорого ви можете в інтернет-магазині «Форс-Авто». Склад та центральний офіс розташовані у місті Київ, і ви можете під'їхати до нас, вибрати товар та забрати його самовивізом. Але якщо ви живете в іншому місті або у вас немає часу на поїздки, не проблема – швидка та безкоштовна доставка охоплює всю Україну.
Ціна: 7 618 грн.
Ціна: 1 949 грн.
Ціна: 1 392 грн.
Ціна: 1 338 грн.
Ціна: 8 643 грн.
Ціна: 3 792 грн.