Верстат мережевий для заточування свердлів, ножів, ножиць, сокир : Ø=3-13мм, 150 Вт VOREL 73473 - 73473
Багатофункціональний точильний верстат VOREL 73473 потужністю 150 Вт призначений для заточування сталевих свердл від 3 до 13 мм, ножів, ножиць, сокир та тесаків.
- Напруга мережі - 230 В
- Частота мережі - 50 Гц
- Номінальна потужність - 150 Вт
- Номінальні обороти - 5500 хв-1
- Діаметр свердла - 3 мм -13 мм
- Кут нахилу свердла - 118 градусів
- Клас ізоляції - II
- Клас захисту - IP20
- Рівень шуму:
- звуковий тиск LpA ± KpA - 81,56 ± 3 дБ (A)
- звукова потужність LwA ± KwA - 94,56 ± 3 дБ (A)
- Вага - 1,62 кг
- - заточування свердлів, призначених для свердління в металі або універсальних свердл;
- - заточування ножів;
- - заточування ножиць;
- - заточування сокир і коловрат
- за дотримання всіх вищеперелічених вимог. вироби виготовляються із сталі.
Перед початком роботи помістіть точилку на рівну, рівну та тверду поверхню. Переконайтеся, що всі ніжки інструменту стоять на землі. Стругачку слід використовувати тільки в сухих приміщеннях, без доступу сторонніх, особливо дітей.
- Заточування сокир ножів та ножиць слід проводити у захисних рукавичках, що захищають від порізів.
- Виберіть проріз, призначений для заточування типу леза.
- Увімкніть точилку та зачекайте, поки не буде досягнуто номінальної частоти обертання.
- Вставте лезо у відповідний паз і потім потягніть його в напрямку, протилежному до обертання шліфувальної пластини, поміченому на корпусі точилки (II).
- При перетягуванні лезо слід притискати до шліфувальної пластини з невеликим зусиллям. Повторіть операцію кілька разів.
- Потім вимкніть точилку вимикачем і вийміть вилку з розетки.
Увага! При заточуванні завжди тягніть лезо проти напрямку обертання точильного каменю.
Не тягніть лезо у напрямку обертання шліфувальної тарілки.
Перед заточуванням свердла його необхідно надійно закріпити у тримачі. Для цього натисніть на клямку щелеп, щоб вони відкрилися (III). За допомогою ручки встановіть діаметр трохи більше діаметра заточеного свердла, щоб забезпечити вільний рух свердла у тримачі. Вставте ручку в гніздо для позиціонування свердла (IV). Зверніть увагу, що на рукоятці дриля є виступи, які необхідно вставити у виїмки гнізда (V). Підніміть засувку щелепи, щоб захопити свердло, поверніть свердло так, щоб воно захопилося у найвужчому місці (VI).
За допомогою ручки керування встановіть кількість матеріалу, яку потрібно зібрати під час заточування. При повороті маховика в напрямку стрілки кількість матеріалу, що набирається (VII) збільшується. Для звичайного заточування свердла слід встановити мінімальний рівень матеріалу, що збирається. У разі сильнішого пошкодження свердла встановіть вищий рівень зібраного матеріалу.
Притисніть свердло до поверхні штифта (VIII), а потім затягніть ручку за годинниковою стрілкою, щоб зафіксувати свердло в ручці (IX). Натисніть на клямку губки і відкрийте її, потім висуньте патрон із прикріпленим свердлом із гнізда.
Підключіть точилку до електромережі, увімкніть точилку та зачекайте, поки не буде досягнуто номінальної швидкості. Нахиліть кришку пристрою для заточування свердлів, зсунувши її у напрямку стрілки. Вставте ручку після прикріпленого свердла в гніздо, переконавшись, що виступи на ручці збігаються з пазами в гнізді (X). Коли ви почуєте звук скреготу, перемістіть його вперед і назад протягом 5-10 секунд, притискаючи свердло з невеликим зусиллям до шліфувальної тарілки. Потім вийміть патрон із гнізда, поверніть його на 180 градусів і повторіть операцію для іншого краю свердла. Завжди заточуйте обидва краї свердла.
Увага! Кожну кромку слід заточувати з однаковим часом та натискати з однаковим зусиллям. Це запобігатиме нерівномірному заточенню свердла.
У разі заточування свердел діаметром від 10 мм і більше, процес шліфування бічної поверхні свердла повинен бути виконаний. Для цього після заточування, як описано вище, вставте ручку свердла в шліфувальний патрубок поверхні свердла та обережно натисніть на неї протягом кількох секунд (XI). Потім вийміть патрон із гнізда, поверніть його на 180 градусів і повторіть операцію для іншого свердла.
Увага! Кожну поверхню слід шліфувати однакову кількість часу та натискати з однаковим зусиллям. Це запобігатиме нерівномірному заточенню свердла.
Заточивши свердло, оцініть результати роботи. Якщо вістря свердла після заточування стає синім або відрізняється від природного кольору сталі, це означає перегрів поверхні та тиск свердла на шліфувальну пластину під час заточування має бути зменшено.
Якщо краї свердла не мають однакової довжини після заточування, відрегулюйте час та тиск заточення з кожної сторони свердла.
Точилка обладнана двома ємностями, в яких збирається пил, що утворюється під час роботи. Щоразу після закінчення їх слід спорожняти. Для цього висуньте їх з корпусу точилки, очистіть, а потім прикріпіть до корпусу точилки.
Про виробника
