Провід прикурювача

Переріз кабеля. Відомо, що дроти для зарядки або прикурювання підбирають за товщиною залежно від сили пускових струмів. Наприклад, для машин з об'ємом двигуна до 1,5 л підійдуть дроти з перетином до 16 кв. мм.
Для кросоверів, позашляховиків та вантажного транспорту вибирають товстіші кабелі – з перетином дроту від 25 до 70 кв. мм. Це дозволяє подавати струм без втрат та ризику перегріву.
Мідь вважається кращим варіантом, так як може витримувати пускові струми до 1000 А. Алюміній поступається у показниках провідності струму. Багато виробників роблять дроти для прикурювання з обмідненого алюмінію, вони розраховані на струми від 150 до 400 А.
Довжина кабелю становить від 2 до 7 м. Якщо ви паркуєте авто там, де завжди є вільний доступ до капота і зможе під'їхати інший автомобіль, вибирайте дроти довжиною до 2,5 м. Велика довжина необхідна на випадок, якщо до машини не можна під'їхати ніс до носа. Інший випадок – якщо ви хочете купити дроти для прикурювання вантажної техніки з високою кабіною. Але врахуйте, що вартість зростає залежно від довжини.
Температура експлуатації під час прикурювання автомобіля.
Гарні дроти для прикурювання мають надійну і водночас гнучку ізоляцію, а місця з'єднань із затискачами якісно обтиснуті. Допустима мінусова температура може досягати -40 °С, а в деяких моделей навіть -50 °С.
Про правильне використання проводів прикурювача
- Напруга акумуляторів обох машин повинна бути однаковою.
- Проводи для прикурювання підключають із вимкненим запалюванням.
- Червоні затискачі приєднуються до плюсових клем – спочатку до розрядженої АКБ, потім до зарядженої.
- Чорний затискач кріпиться до мінусової клеми зарядженої АКБ, а друга мінусова клема – до маси автомобіля з розрядженою батареєю.
- Слід завести мотор машини зі справним акумулятором, щоб він встиг зарядитися.
- Через 3 – 5 хвилин спробувати завести автомобіль із батареєю, що сів.
- Крутити ключ у замку запалювання потрібно не довше 3-4 секунд.
- Після запуску двигуна дроту для прикурювання потрібно зняти.
Ціна: 94 грн.